Kek me kakao dhe kos

Kek me kakao dhe kos

TortĂ« me kakao dhe 👉 Embelsire me Kakao Nje Embelsir Shume e mir 😉 Receta Gatimi ne Shqip [VIDEO] 👍 Zebra Kek eshte nje Embelsir e Shishme dhe e Leht me pak Sheqer! Sipas tij familja e deputetit Shaip Muja, nĂ«pĂ«rmjet kompanisĂ« “Doni” dhe “Ci-Kos”, pronĂ« e Fatmir MujĂ«s, vĂ«llait tĂ« Shaipi MujĂ«s, Ă«shtĂ« e kontraktuar pĂ«r shitjen e skrapit tĂ« KEK-ut, ku Zyra e Auditorit tĂ« PĂ«rgjithshĂ«m ka gjetur njĂ« sĂ«rĂ« parregullsish. Schneid den Camembert aus. Kek ShtĂ«pie Me ÇokollatĂ« Dhe Arra – ËmbĂ«lsira QĂ« GĂ«zon Shpirtin 10 gramĂ« kakao. Enën e pjekjës e lyeni me miell pak dhe vaj, njërën pjesë e derdhni glazurën me kakao dhe pjesën tjetër atë me qumësht. Një kek me kos është një alternativë e mençur për ëmbëlsirën e ditës. sheqer dhe 2 filxh. ask. Ne fund hidhni copat e portokallit si dhe rrushin e terur (mund ti shtoni dhe copa qokollade). Receta | January 11, 2015 Unë personalisht preferoj tortat me krem dhe jo shumë të thata dhe mendova që ti shtoj pak krem limoni. Ne e kemi quajtur bukë por nuk është tamam e tillë; mund të quhet edhe kek! Sidoqoftë, çfarëdo emri që t'i vini, do jetë njësoj e shijshme!Më pas shtojmë 1 gotë qumësht ose kos, gjalpin dhe miellin (duke e situr) të trazuar me kakaon, sodën e bukës, vaniljen dhe pluhurin pjekës. Mar 10, 2015 · Kek me Moll dhe Arra - Duration: Κek me kos Ep. Do te lyejme me vaj dhe do ta sperkatim me miell taven qe do te bejme kekun Do ta fusim ne furre ne temperaturen 180 grade dhe do ta leme deri sa te piqet. Muhalebi me Fruta. Desert. NĂ«se nuk keni kohĂ« tĂ« gatuani diçka tĂ« ngrohtĂ« dhe tĂ« shijshme, mjafton tĂ« keni mikrovalĂ« nĂ« shtĂ«pi dhe nĂ« filxhanin tuaj tĂ« çajit mund tĂ« pĂ«rgatisni gjĂ«ra tĂ« mrekullueshme. Më pas shtojmë të verdhat e vezëve një e nga një. Shto tani copĂ«zat e çokollatĂ«s, pĂ«rziej dhe kthe nĂ« tepsinĂ« e KEK Korporata Energjetike e KosovĂ«s akterĂ« tĂ« fuqishĂ«m dhe me pĂ«rvojĂ«, shumicĂ«n nga rajoni, pĂ«r tĂ« investuar nĂ« sektorin financiar tĂ« projekti Kos Torte Me Kakao Dhe Kokos 100+ 0 0. PĂ«r 1 kek nĂ« tavĂ« me korrent duhen : GjatĂ« pĂ«rgatitjes sĂ« kekut njĂ« pjesĂ« mund tĂ« pĂ«rzihet me kakao dhe tĂ« hidhet pĂ«rsipĂ«r, kurse NjĂ« kek me kakao i thjeshtĂ« nĂ« pĂ«rgatitje, dhe i lehtĂ«. ne fund hedhim miellin te perzjere Ne do t’ju tregojmĂ« dy receta tĂ« thjeshta pĂ«r tĂ« hidratuar dhe ushqyer trupin dhe fytyrĂ«n me kos dhe çokollatĂ«. Përbërësit për mbushjen prej kokosi: 100 gr djath krem 100 gr kokos 2 lugë gjelle sheqer 1 sheqer vanile Nevoiten edhe: 100 gr çokolatë kuzhine 2 lugë qumësht Kek me Portokall dhe Kakao. com . Sallys Welt 730,667 views Rrahim ne mikser vezet me shqerin per disa min,me pas shtojme gjalpin e shkrire,kakaon dhe qumshtin. Mjafton të kesh në shtëpi miell, vezë sheqer dhe gjalp (që mund ta zëvëndësosh dhe me vaj) dhe Voila’ Hedhim mishin ne nje tigan me kapak e skuqim me vaj ulliri i hedhim uje dhe kripen e mbillim dhe e leme te ziejne per 30 minuta. NĂ« njĂ« enĂ« tjetĂ«r merrni qumĂ«shtin me ajkĂ« dhe vendosni vezĂ«n dhe ekstraktin e vaniljes nĂ« Kek me limon: NjĂ« kek i thjeshtĂ« nĂ« shije, aromatik dhe i butĂ«. . Përbërësit: 375 gram miell, 375 gram sheqer, 1 lugë çaji kripë, 2 lugë çaji sodë buke, 45 gram kakao, 180 ml vaj luledielli, 2 lugë gjelle uthull e bardhë, 2 lugë [
]Përbërësit: 3 kokrra vezë 1 gotë uji sheqer 1 gotë çaji vaj luledielli 1 gotë kos 1 pako fryrës ( sodë për kek) 1 lugë gjelle kakao Pak kanellë 2 ose 3 gota uji më miell Përgatitja Rrahim vezët derisa të bëhet me flluska. 5 Ne skaje te petes qesim bananen pastaj mbulojme me nutella bananen dhe mbeshtjellim peten ne forme rolate duke mbeshtjellur mire bananen dhe nutellen. LlapjanĂ«t do tĂ« udhĂ«tojnĂ« drejt Prizrenit pĂ«r tu pĂ«rballur me LirinĂ« e cila vije nĂ« kĂ«tĂ« sfidĂ« pas fitores sĂ« thellĂ« 6-2 ndaj KEK-ut. Receta gatimi nga me te vjetrat, tradicionalet(te gjysheve tona) deri ne recetat e gatimit me te sofistikuara dhe moderne. E trazojmë mirë brumin derisa të gjithë përbërësit të homogjenizohen dhe më pas e vendosim në një tavë duke e niveluar mirë. gazetamonitor. net Ă«shtĂ« themeluar nĂ« qershor tĂ« vitit 2012 nga njĂ« grup gazetarĂ«sh dhe redaktorĂ«sh, qĂ« tĂ« gjithĂ« Kek me banane dhe veze 2 lugĂ« kafeje kakao; Nxehni furrĂ«n nĂ« 1800 C. Marrim një formë keku, e lyejmë me pak vaj ulliri dhe me pak miell Më pas në formën e hedhim brumin e verdhë me pas brumin e përzier me kakao, më pas prap brumin e verdhë
 E fusim në furr në 170 gradë. PĂ«r njĂ« kek 600 g duhen : miell : 3 gota uji, Si tĂ« bĂ«ni kek me kakao nĂ« mikrovalĂ«?, NĂ« stinĂ«n e ftohtĂ« shijojnĂ« shumĂ« ushqimet e ngrohta tĂ« gatuara nĂ« shtĂ«pi. Kek me kakao dhe arra kokos Përbërësit (për 8 persona) 75 gram gjalpë me kripë 3 kokrra vezë Pluhur kakao 2. Receta Kek Reçel dhe Kakao, Ă«shtĂ« e lehtĂ« nĂ« pĂ«rgatitje dhe shumĂ« e shijshme. Pasta me Kakao. Kek me nutella kakao dhe kafe moka, perberesit ,3 vez 1 filxhan caji sheqer 1 filxhan caji gjalpe,1 filxhan caji kos,1 filxhan kafeje me kafe moka,2 lug nutella ,1 lug kakao,2 filxhan caji me miell ,1 lug kafeje sod per embelsira,e pjekun per 1 ore 150 ,180 grad. DIETA ME KOS PËR DOBËSIM TË SHPEJTË 4 lugĂ« gjelle kakao. . Kek me rrush te thatĂ«. org ju tregon, mund të përgatisni të gjitha llojet e kekëve pa i pjekur në furrë. kos 1 paqete sheqer vanille 1 levore limoni 1 paqete pluhur pjekje 11 filxh. NĂ« njĂ« enĂ« tjetĂ«r shtojmĂ« vezĂ«t dhe i rrahim sĂ«bashku me sheqerin pĂ«r rreth 7 minuta me mikser apo me njĂ« pirun. kek me kakao dhe kosGatim me kakao · Gatimi i vezĂ«ve · Gurabije me susam tĂ« zi Kastraveca turshi · Kek · Kek me fruta dhe arra · Kek me kos dhe vaj · Koktej frutash · Koktej me 9 Maj 2017 BASHKOHU ME NE-LIKE https://www. 2018 ‱ 07:23 1/3 gotĂ«s kakao. Pregatitja: Pervec kakaos rrihen te gjithe perbersit ne nje mase kremoze keku. Përbërësit: 375 gram miell, 375 gram sheqer, 1 lugë çaji kripë, 2 lugë çaji sodë buke, 45 gram kakao, 180 ml vaj luledielli, 2 lugë gjelle uthull e bardhë, 2 lugë [
]5 kokrra veze miell Sheqer 1 gote kos 1 gote vaj rrush te thate kakao Arra Sode buke Rrihen mire vezet dhe i hidhet kosi dhe vaji. Recetakuzhine. vaj 2 filxh. Gjysem gote uje, 3 gota miell. 0 Kek Me Arra Dhe Sherbet 10 Perbersit: -3 kokrra vezĂ« -12 lugĂ« gjelle sheqer -12 lugĂ« gjelle vaj luledielli -12 lugĂ« gjelle miell -12 lugĂ« qumĂ«sht pluhur -NjĂ« lugĂ« caji sodĂ« Ă«mĂ«bĂ«lsirash -Rrush tĂ« thatĂ« dhe arra PËRGATITJA Rrahim vezĂ«t sĂ«bashku me sheqerin, derisa sheqeri jetĂ« shkrirĂ«. Rrihen vezët me sheqerin derisa të bëhen si shkumë, shtohet yogurt (kos), vaj dhe pastaj ngadalë mielli, majaja dhe kakao ose nutella. NESE DONI TI SHTONI TRYEZES TUAJ NJE EMBELSIRE ME SHIJE,TE SHPEJTE DHE PA HARXHE,JA RECETA: Kek me karota kakao (1) kaneloni (1) kaposh Supe me kos dhe leng KĂ«shtu qĂ« pĂ«rgatita njĂ« kek me dy ngjyra ( vanilje dhe kakao). KEK-KURORË GRANITI; 12 lugĂ« kos, 1 gotĂ« uji vaj, 1 gotĂ« uji qumĂ«sht, 10 tĂ« verdhat dhe 1 e tĂ«rĂ« e vesĂ« tunden mirĂ« me tel kuzhine. Perbersit: 2 veze,1 gote sheqer, 1 gote kos,1 filxhan vaj, 1 luge kafeje sode,vanilje,kakao ,miellPergatitja: Ne nje ene rrahim mire vezet, shtojme sheqerin dhe i perziejme deri sa te tretet mire, shtojme kosin, vajin soden,vaniljen dhe i perziejme mire sa te behet nje mas kremoze. dhe e vlefshme për Konkursin e Gatimit. 5 gote uji me miell, 1. Për të përgatitur kek "zebër" e leme gjalpin në temperaturë të dhomës së bashku me sheqerin, ii rrafim me ane te nje mikseri, pastaj shtoni vezët (gjithmonë në temperaturë dhome) perziejeni masen me mikser. MĂ« pas nĂ« tĂ« shtojmĂ« kanellĂ«n, kakaon, qumĂ«shtin dhe gjalpin e shkrirĂ«. Vezën dhe sheqerin e tundëni pastaj ia shtoni përbërësit e tjerë me rend qumështin, vajin vegjetal, miellin, pluhur pjekjën dhe vaniljën. 😂 Kam provuar shume variante si ne makarona,si me pana ,ricota ,domate etj ndersa sot me shkoi mendja per kombinim me salcen aioli sipas menyres sime normalisht. Vendosim nĂ« mes njĂ« shtresĂ« me qershi (tĂ« cilat u kemi hequr bĂ«rthamat) dhe mĂ« pas hedhim gjysmĂ«n tjetĂ«r tĂ« masĂ«s sĂ« brumit. Ai ka thĂ«nĂ« se familja e ish-deputetit Shaip Muja nĂ«pĂ«rmjet kompanisĂ« “Doni” dhe “Ci-Kos”, pronĂ« e Fatmir MujĂ«s, vĂ«llait tĂ« Shaipit, Ă«shtĂ« e kontraktuar pĂ«r shitjen e skrapit tĂ« KEK-ut, ku Zyra e Auditorit tĂ« PĂ«rgjithshĂ«m ka gjetur njĂ« sĂ«rĂ« parregullsish. Me shije të lehtë por të mrekullueshme keku i shtëpisë me kakao mahnit këdo që e provon. Ju bĂ«ftĂ« mirĂ«! Komento: Kek me qumĂ«sht dhe kakao PĂ«rbĂ«rĂ«sit pĂ«r petĂ«n: 3 vezĂ«, 6 lugĂ« sheqer, 1 sheqer vanile, 1 gotĂ« e çajit qumĂ«sht, [Lexo mĂ« shumë ] Receta si tĂ« bĂ«ni Kek me kakao dhe komposto qershie (Receta nga Bukurie Nexhipi) 500gr miell 6 veze 1gote vaj ose gjalp 2 gota sheqer 1 pako pluhur embelsirash (Baking powder) EmbĂ«lsira-Kek Pastrim shtepiak 60g Kakao; 200 ml Qumeshte Ne nje tas hedhim gjalpin sheqerin dhe rrafim me mikser pastaj hedhim vezet rrafim vazhdimisht Ky kek me portokall eshte shume i bute, me nje arome fantastike agrumesh e cila vjen si rezultat i perdorimit te lengut dhe lekures se portokallit. Pasi te jene perziere mire e mire, fillohet i hidhet mielli pak e ngaGjatë përgatitjes së kekut një pjesë e tij mund të përzihet sipas preferencës me kakao dhe i hidhet sipër, kurse pjesa tjetër lihet e bardhë. Si te gatuajme me mire dhe keshilla mbi kuzhinën. 3 filgjan kos 2 filgjan sheqer 1 filgjan vaj 1 filgjan kokos 2 filgjan miell 3 luge kakao 2 luge te vogla sodë bikarbone 500 ml ajkë 9 luge nutella. Receta e dërguar nga Enni E. Kek me kos dhe kakao, më i lehti dhe më i shijshmi për tu përgatitur nga ju! Një kek me kos është një alternativë e mençur për ëmbëlsirën e ditës. 1. Kos frutash me konservant; Kos pĂ«r femijĂ« Torta dhe Kek me mbushje (Buondolce) Wafer; DrithĂ«ra; Kakao; ÇokollatĂ« Mini petulla tigani me krem rikote dhe kakao, ideale pĂ«r piknik, festa familjare apo evente kateringu. Ne duhet ta hapim deren e sobes vetem kur keku ka marre ngjyre dhe duhet ta kalojme furren per 10 minuta vetem nga poshte,do te marrim nje pirua ta shpojme qe te shofim qe keku ka kulluar. al / 18 SHKURT 2017 komente Pasi të mësoni këtë recetë do ta gatuani gjithmonë në shtëpi. TortĂ« me kakao dhe Mini kek tĂ« kripur me spec tĂ« kuq dhe patĂ© ulliri janĂ« njĂ« kombinim i shkĂ«lqyer pĂ«r tu servirur nĂ« tavolinĂ«. Ka dhe nga ata femijet e medhenj si vellai im qe e se duan fare fare . Shpërndaje. 3 Tetor 2016 NjĂ« kek me kakao i thjeshtĂ« nĂ« pĂ«rgatitje, dhe i lehtĂ«. Byrek me qepe dhe domate Mund tĂ« zĂ«vĂ«ndĂ«soni llokumet dhe stafidhet me fruta tĂ« tjera tĂ« thata, ose mund tĂ« ndani kompozicionin nĂ« dysh, dhe njĂ«rĂ«n pjesĂ« ta pĂ«rzieni me kakao. Ne nje ene vendosim qumeshtin e gjalpin dhe e vendosim ne zjarr derisa gjalpi te shkrihet e qumeshti te ngrohet. MĂ« poshtĂ«, AgroWeb. I Kek me kakao dhe vanilje te bardhe. Si çdo smoothie, në gotën e frulatimit shtohen disa kuba me akull, të cilat e freskojnë pijen. 0. Ndezim furren ne 170 grade dhe lyejme nje tepsi me forme keku me gjalp. 2 Glazurën e përziejmë mirë, enën e pjekjës e lyejmë me vaj dhe në të derdhim glazurën e kekut. Përbërësit e kësaj ëmbëlsire: 240 gr miell 200 gr gjalp 125 gr kos 250 ml kola 30 gr kakao 250 gr sheqer 2 vezëPërgatitja:Marrim një tas të madh, hedhim miellin, sheqerin, një lugë kafeje kripë, një lugë kafeje fryrës për ëmbëlsira, gjysmë lugDo ju duhen: 1 vezë, 3 lugë qumësht, 3 lugë vaj, 3 lugë miell, sheqer 1/4 filxhani, 2 lugë pluhur kakao, 3 lugë çokollatë gjysem te embel, ekstrakt vanilje, pakçikë kripë dhe 1 filxhan qe nuk thyet nga mikrovala. Po, e lexuat mirë, një kek që nuk ka nevojë të piqet në furrë, madje ka shijen më të lehtë dhe butësinë më delikate se çdo kek tjetër që keni provuar. PĂ«rbĂ«rĂ«sit: - 3 kokrra vezĂ« - 2 gota nga 125 ml me kos tĂ« bardhĂ« Kek me kakao dhe koka kola. 4. hedhim ne NjĂ« tepsi te lyer me vaj dhe e pje kim ne furrĂ« Torte me kos dhe me luleshtrydhe; TortĂ« tĂ« vogla me arra dhe me kakao; Kek i ftohte me biskota Kek ShtĂ«pie me Kos – Receta e LehtĂ« Plot ËmbĂ«lsi GjatĂ« pĂ«rgatitjes sĂ« kekut njĂ« pjesĂ« e tij mund tĂ« pĂ«rzihet sipas preferencĂ«s me kakao dhe i hidhet kek me qumesht(per ditelindjen e vajzes se eldes) ndersa vazhdojme perzjerjen hedhim vajin dhe qumeshtin me radhe dhe ngadale. Twitter. ambienti dhe me pas e fusim ne frigorifer. Ndezim furren ne 170 grade dhe lyejme nje tepsi me forme keku me gjalp. E zbrazim masen e keikut ne forme te lyer me pak gjalp,ose margarine dhe e pjekim per 45â€Č-50â€Č. Enën e pjekjës e lyeni me vaj dhe miell, gjysmën e glazurës e derdhim tek ena, ndërsa gjysmën tjetër ia shtoni kakaon dhe e përzieni. Kek me kakao i lyer sipër me çokollatë. Gjellë e Rekomanduar. Në një enë rrihen vezët me sheqerin, shtohet kos, vaj, lëkurë portokalli ose limoni, arra të grira hollë e sipas mundësisë rrush ose fiq të thatë të grirë dhe përzihen mirë. e pasur me yndyrĂ«, ose djath, gjalp dhe kos, kishin mĂ« pak gjasa pĂ«r t'u diagnostifikuar me sĂ«mundjen. TortĂ« me kakao dhe I shtohet qumĂ«shti duke e pĂ«rzier vazhdimisht. PĂ«r plot 3 vite me radhĂ«, kur mamaja mĂ« pyeste se çfarĂ« torte doja pĂ«r ditĂ«lindje, unĂ« pĂ«rgjigjesha qĂ« nuk doja tortĂ«, thjesht njĂ« kek me çokollatĂ«, siç e kishte bĂ«rĂ« njĂ«herĂ« dhe mĂ« kishte ngelur nĂ« mendje pĂ«rgjithmonĂ«. Petulla. April 23, 2015. Klubi nga Skenderaj, Drenica ka marrĂ« njĂ« fitore tĂ« madhe nĂ« udhĂ«tim te KEK-u me rezultat 4-2 nĂ« ndeshjen e vlefshme pĂ«r javĂ«n e gjashtĂ« tĂ« IPKO SuperligĂ«s sĂ« KosovĂ«s. Pastrohen qershitë nga farat dhe përzihen me një lugë sheqer. Servohet edhe me kos. 01 NĂ«ntor, 100 gr kos 3 lgj lĂ«ng portokalli TavĂ« tradicionale me patate dhe oriz. 5 gote uji me sheqer, 1 filxhan kafe me gjalp, 1 luge kafe me sode buke, 2 luge kakao, 2 veze, 1 filxhan kafe me recel, mandarine, 1 portokall ( lekuren e grire ne rende), 2 luge gjelle me arra te grira. Ndiqni recetĂ«n se si t'i pĂ«rgatisni Kakao Ă«shtĂ« shumĂ« e dobishme per shendetin tone, Kakao ka sasi me te larta magnezi se çdo ushqim tjetĂ«r, qĂ« do tĂ« thotĂ« se ajo ben mrekulli pĂ«r gjendjen tuaj shpirtĂ«rore pasi maknezi largon stresin duke, ndihmon nĂ« tretjen e ushqimit, shĂ«ndetin e kockave, shĂ«ndetin nervor, rigjenerimin e muskujve, forcon zemrĂ«n, dhe permireson gjumin. Gjatë përgatitjes së kekut një pjesë e brumit mund të përzihet me kakao dhe të hidhet përsipër, kurse pjesa tjetër lihet e bardhë. Kek me mollë Milopita ( Receta gatimi e dërguar nga Anila ) 4 45 min 0. Show all posts. Pëbërësit për një tavë me diametër 26 cm 150g miell misri i bluar imët 100g niseshte 80g kakao e hidhur 260g sheqer 50g mjaltë 5vezë 70g gjalpë i tretur (i ftohur) 1 bustinë sodë për ëmbëlsira (16g) 4 dardhë 1 majë thike kripë PËRGATITJA: Ndezim furrën me 180°c. 5 gote uji me kos, 1. Une sot po ndaj me ju receten e nje keku shume te shijshem madje te ngjajshem ne shije si brownie,mbulojeni me cokollate te shkrire apo nutella si Me pas, shtoni miellin, miellin e misrit, soden e bukes dhe vanilien dhe perzini me mikser ne shpejtesi te ulet. Mund tĂ« zĂ«vĂ«ndĂ«soni llokumet dhe stafidhet me fruta tĂ« tjera tĂ« thata, ose mund tĂ« ndani kompozicionin nĂ« dysh, dhe njĂ«rĂ«n pjesĂ« ta pĂ«rzieni me kakao. Gurabia me kakao Kohezgjatja e pergatitjes: 40 minuta Perberesit (per 6-10 persona): 2 veze 2 filxh. Me këtë metodë që AgroWeb. Kakao e arra kokosit janë këta përbërës që i japin veçantinë kësaj torte. Në një tas, me ndihmën e rrahësit të vezëve me dorë përziejmë: kosin me vezët, vajin dhe kripën. Kek me gjizĂ« dhe mjedra. Kek me kakao dhe biskota (Receta nga Ervina Saliu) Perberesit: 3-veze, 1-filxh caji me biskota te thermuara, 2-filxh miell, 1-filxh gjalp te shkrire, 2-filxh sheqer, PĂ«rbĂ«rĂ«sit: 4 vezĂ« 1 filxhan sheqer 1 tas mesatar qumĂ«sht 1 filxhan vaj 1 lugĂ« çaji vanilje 2 tasa mesatarĂ« miell 1 lugĂ« çaji sodĂ« buke 4 lugĂ« çaji kakao PĂ«rbĂ«rja: Shtoni 4 vezĂ«t, filxhanin e sheqerit, qumĂ«shtin, vajin dhe vaniljen nĂ« njĂ« tas tĂ« madh dhe pĂ«rzjini. Prezenca e kakaos i jep kekut njĂ« shije unike dhe njĂ« ngjyrĂ« tĂ« bukur gĂ«shtenje. KEK ME ORIZ. 55 Lekë / pako Chipicao cake bar,kek te mbushur me krem me arome vanilje dhe te mbuluar me 
Brokolin jo te gjithe e pelqejne,sidomos femijet e vegjel e shamngin. vaj. Ja si ta realizoni: PĂ«rbĂ«rĂ«sit: 150 gram kos 1 gotĂ« ujĂ« me niseshte 1 gotĂ« ujĂ« me vaj luledielli 3 vezĂ« tĂ« plota 2 gota ujĂ« me sheqer 2 gota ujĂ« me miell 2 lugĂ« kafe [
] Kek me kos dhe vaj. NjĂ« kek me kos Ă«shtĂ« njĂ« alternativĂ« e mençur pĂ«r Ă«mbĂ«lsirĂ«n e ditĂ«s. com June 7, 2015, 8:55 pm. Koha e pĂ«rgatitje ishte shumĂ« e shkurtĂ«r, por ajo qĂ« mĂ« hĂ«ngri mĂ« shumĂ« kohĂ« ishte DĂ«shironi flokĂ« tĂ« butĂ« e me volum, provoni maskĂ«n "kakao dhe kos" PĂ«lqej. 5 kokrra veze miell Sheqer 1 gote kos 1 gote vaj rrush te thate kakao Arra dhe me zemer te thyer hahet, se si brumi nuk ka! Perbersit:2 veze,1 gote sheqer,1 gote kos,1 filxhan vaj, 1 luge kafeje sode,vanilje,kakao ,miell! Pergatitja: Ne nje ene rrahim mire vezet, shtojme sheqerin dhe i perziejme deri sa te tretet mire, shtojme kosin, vajin soden,vaniljen dhe i perziejme mire sa te behet nje mas kremoze. Blog me Receta Gatimi Shqip. Revista Living, Living Tv, Botimet Living dhe Living web, pjesĂ« e PlatformĂ«s Tring Kek me jogurt e vanilje. Jam e sigurt që mini-kekët me kakao dhe miell thekre do kthehen në të preferuarit e fëmijëve tuaj shumë shpejt, ndaj mos hezitoni ti 
. Gatime te Ndryshme 401,315 views. Përbërësit: Smoothie me luleshtrydhe është një pije fantastike, e cila realizohet me luleshtrydhe të freskëta, banane, mjaltë dhe kos. Kek me kos. Merni cokollaten dhe e grini holle ne rende ose me nje thike, nese nuk keni cokollate mund te perdorni kakao pluhur (Kete pike mund ta evitoni nese nuk keni keta dy perberes, perdoren per ti dhene pak ngjyre kafe kekut). net mĂ« January 11, 2013; 1. Përbërësit 4 vezë 1 gote sheqer (gota 200 ml) 1 got kos 1 gote vaj 2. Facebook. com . Receta më e thjeshtë e kekut me kakao. Në një tas vendosim gjalpin me 200 gr sheqer dhe e rrahim mirë derisa sheqeri të shkrihet dhe gjalpi të fillojë të zbardhet. Âœ filxhan (140 gr) kos tĂ« thjeshtĂ« Shto miell, pluhur kakao dhe vazhdo tĂ« pĂ«rziesh. E perziejme me delikatese me levizje nga lart poshte. sheqer 2 filxh. @embelsiraime nĂ« Instagram. Kek me kos dhe vaj. Ndiqni recetĂ«n sesi mund t'i pĂ«rgatisni. 04. Piqet në temperaturë 200 gradë. Me pare ne pame sebashku se si gatuahet keku me arra ne kete recete: Kek me arra dhe edhe ky lloj keku ishte paksa i personalizuar. Kek i lĂ«ngshĂ«m me kakao. tweet; Dardhat i keni nĂ« treg, tĂ« llojeve tĂ« ndryshme, me lĂ«ng, pa lĂ«ng, me ngjyra e Jam e sigurt qĂ« mini-kekĂ«t me kakao dhe miell thekre do kthehen nĂ« tĂ« preferuarit e fĂ«mijĂ«ve tuaj shumĂ« shpejt, ndaj mos hezitoni ti provoni. ardhat i keni nĂ« treg, tĂ« llojeve tĂ« ndryshme, me lĂ«ng, pa lĂ«ng, me ngjyra e pa, si t’i doni! NĂ« rast se ju rezultojnĂ« tĂ« thata, siç nuk na pĂ«lqejnĂ« t’i hamĂ« tĂ« freskĂ«ta, bĂ«jini kek! Kek me leng qershie Perberesit: * 4 kokrra veze * 2 gota uji sheqer * 2 luge gjelle kakao * 1 gote uji qumesht * 1 gote uji vaj * 1 gote uji miell * sode buke 2 luge kakao 1 cokollad per gatim ose marmallade. 2/3 e brumit tĂ« pĂ«rgatitur hidhen nĂ« enĂ« tĂ« lyer,me formĂ« kurore (kuglof), kurse pjesĂ«s tjetĂ«r tĂ« brumit i shtohet kakao,3 lugĂ« sheqer,kanellĂ« dhe 3-4 lugĂ« qumĂ«sht. Përgatitet shumë thjeshtë me ujë dhe uthull dhe ka një shije të pakrahasueshme. 03. Një recetë e thjeshtë, e ëmbël e cila përgatitet krejt thjeshtë dhe pa shumë mundim. Kek me kos dhe kakao, më i lehti dhe më i shijshmi për tu përgatitur nga ju! Posted By: Lajme April 13, 2018 Një kek me kos është një alternativë e mençur për 
Një kek me kos është një alternativë e mençur për ëmbëlsirën e ditës. Çorbë me kërpudha. 3 luge kakao,,. Brokolin jo te gjithe e pelqejne,sidomos femijet e vegjel e shamngin. A nĂ« koordinim tĂ« plotĂ« me KEK-un, pas ngritjes sĂ« temperaturave nĂ« vendin tonĂ« ka marrĂ« vendim, qĂ« tĂ« ndĂ«rpres sot furnizimin e mĂ«tutjeshĂ«m me ngrohje pĂ«r gjithĂ« konsumatorĂ«t e vet. Hedhim ne nje enesheqerin vitamin i rrahim me nje mikser dore per 5 minuta pastaj hedhim nje e nga nje vezet pastaj vanilien,dhe 
Mar 12, 2018 · Përgaditja e kekut me kakao si dhe shumë receta dhe videoreceta të ndryshme të përgaditura nga Elmedina mund të gjeni në faqet tona në: Facebook:https://www. Pasi është vakur, shtresën e kuqe, pra pudingun me vishnje hidheni në këtë kallëp dhe vendoseni në ngrirje. 10. PĂ«lqime! Perbersit:2 veze,1 gote sheqer,1 gote kos,1 filxhan vaj, 1 luge kafeje sode Kek te vogla me kakao Kek te vogla me kakao Kuzhint. Perbersit:2 veze,1 gote sheqer,1 gote kos,1 filxhan vaj, 1 luge kafeje sode,vanilje,kakao ,miell! Pergatitja: Ne nje ene rrahim mire vezet, shtojme sheqerin dhe i perziejme deri sa te tretet mire, shtojme kosin, vajin soden,vaniljen dhe i perziejme mire sa te behet nje mas kremoze. Transferojini mĂ« pas nĂ« enĂ«n me miell dhe me pĂ«rbĂ«rĂ«sit e tjerĂ« dhe formoni njĂ« masĂ« brumi homogjene. Më poshtë, AgroWeb. Servimi: Servohet me sallate shqiptare tradicionale qe permban vetem qepe, domate, vaj, uthull dhe kripe (eventualisht mund ti shtoni laker) ose me perime ne turshi. Ngrohini derisa të shkrihet gjalpi dhe të tretet në të kakaoja, shtoni bananen që latë mënjanë dhe shtypeni mirë me pirun. PERBERESIT: 1. FlokĂ«t kanĂ« gjithmonĂ« nevojĂ« pĂ«r trajtime pĂ«r tĂ« qenĂ« tĂ« shĂ«ndetshĂ«m. 2/3 kupĂ« kos Shtoni ngadale vezet dhe me pas cokollaten e shkrire. Share on Twitter. Keku me kos eshte nje embelsire qe nuk lodhesh ndonjehere duke e pergatitur 😀 E kam provuar shume here dhe akoma me kenaq dhe ma ben me te vecante mengjesin me butesine e tij. 6. Shtojmë Keku me kos eshte nje embelsire qe nuk lodhesh ndonjehere duke e pergatitur 😀 E kam provuar shume here dhe akoma me kenaq dhe ma ben me te vecante mengjesin me butesine e tij. Glazurën e përzieni me shpatull dhe e ndani në dy pjesë, njërës pjesë ia derdhni 2 lugë të gjellës kakao ndërsa pjesës tjetër 2 lugë të gjellës qumësht 3. Eshte nje embelsire kaq e thjeshte, me pak perberes, pa gjalp, e thjeshte, me nje konsistence si re dhe 
Buterin e rrahim me sheqerin dhe ia qesim vezet nje nga nje dhe i rrahim prap 3 minuta. *Peshku nuk kĂ«shillohet tĂ« jepet me vete pĂ«r fĂ«mijĂ«t, pasi nuk duhet tĂ« qĂ«ndrojĂ« mĂ« shumĂ« se 2 orĂ« pas gatimit! nga AgroWeb mĂ« 25 Shtator 2018. Ne nje tas tjeter perziejme pluhurin pjekes me miellin dhe lekuren e limonit me pas i hedhim te masa e vezeve e perziejme per pak min akoma dhe me pas e hedhim ne forme te lyer me yndyr dhe te VezĂ«t dhe sheqerin e pĂ«rziejmĂ« mirĂ« rreth 5 minuta, pastaj fillojmĂ« tia shtojmĂ« vajin vegjetal, qumĂ«shtin, pluhur pjekjĂ«n, kakaon dhe sĂ« fundmi miellin. Në një tas, rrahim vezët me sheqerin me rrahësen e vezëve me dorë për 2 minuta. Shtresa e 
Kek me arra, recetë e shijshme. FjalĂ« kyçe kek kakao vanilje . facebook. Me pas, shtoni miellin, miellin e misrit, soden e bukes dhe vanilien dhe perzini me mikser ne shpejtesi te ulet. ËshtĂ« tepĂ«r e lehtĂ« pĂ«r tu pĂ«rgatitur. kao dhe vanilje Përbërësit: -4 vezë -1 filxhan sheqer -1 tas mesatar qumësht -1 filxhan vaj -1 lugë çaji vanilje -2 tasa mesatarë miell -1 lugë çaji sodë buke -4 lugë çaji kakao 
Kjo recetë keku nuk ka nevojë për vezë, kos apo qumësht. Ju bĂ«ftĂ« mirĂ«! Komento: Living Ă«shtĂ« i pari dhe i vetmi brand nĂ« ShqipĂ«ri pĂ«r stilin e tĂ« jetuarit. Kjo recetë keku nuk ka nevojë për vezë, kos apo qumësht. Me pas, shtoni miellin, miellin e Te gjithe ne familje kane receta te vecanta te kekut tradicional me kakao ose vanilje ose me sakte kane sekrete te vogla qe e bejne nje kek me intens ne shije dhe me te bute. E vleresuar ne te gjithe boten per thjeshtesine dhe shijen qe ka, ky kek eshte nje nga embelsirat e para qe kam pergatitur ne fillimin e zbulimit te pasionit tim per gatimin. Mar 04, 2008 · 5 kokrra veze miell Sheqer 1 gote kos 1 gote vaj rrush te thate kakao Arra Sode buke Rrihen mire vezet dhe i hidhet kosi dhe vaji. Në një tas rrihni mirë vezët bashkë me sheqerin deri sa te krijohet një masë si krem. KĂ«tĂ« masĂ« hidheni nĂ« tepsinĂ« e lyer me vaj dhe piqeni nĂ« furrĂ«n e parangrohur nĂ« 180 gradĂ« pĂ«r 20 minuta. Kur te jete gati hedhim dhe te gjithe perbersat e tjere i leme te ziejne edhe 5 minuta dhe pastaj eshte gati. Unë “me zor” e pëlqej kekun me kakao për dy arsye, e para sepse duhet të kem kakao cilësorë që ta bëj një kek të tillë dhe së dyti nga që asgjë nuk ka më mirë se një kek më çokollatë, preferoj të bëj më shpesh ketë të dytin. Ne nje tas tjeter perziejme pluhurin pjekes me miellin dhe lekuren e limonit me pas i hedhim te masa e vezeve e perziejme per pak min akoma dhe me pas e hedhim ne forme te lyer me yndyr dhe teVezët dhe sheqerin e përziejmë mirë rreth 5 minuta, pastaj fillojmë tia shtojmë vajin vegjetal, qumështin, pluhur pjekjën, kakaon dhe së fundmi miellin. kek me kakao dhe kos masen e pregatitur e qesim ne tepsi ( nji pjes te vogel e ndajm anash qe tja shtojm kakaon ) pastaj kete pjesen me kakao e qesim Kek me kos * 3 kokrra veze * 1,5 filxhane kafe sheqer * 4,5 filxhane kafe kos * 50 gr gjalp i shkrire Shtoni kosin dhe gjalpin. Kek i shpejtĂ« Ju ofrojmĂ« njĂ« recetĂ« keku me pak pĂ«rbĂ«rĂ«s dhe me kohĂ« tĂ« shkurtĂ«r pĂ«rgatitjeje. 2 GlazurĂ«n e pĂ«rziejmĂ« mirĂ«, enĂ«n e pjekjĂ«s e lyejmĂ« me vaj dhe nĂ« tĂ« derdhim glazurĂ«n e kekut. Perberesit . Akullore me Luleshtrydhe. Torte me kakao e me arrë kokosi, kakao e kos është një ëmbëlsirë e veçantë në shije. Ia shtoni jogurtin, vajin vegjetal dhe e vazhdoni përzierjën. 5 gote miell 1 luge e vogel pluhur për pjekje 1 luge e vogle sodë bikarbone 1 sheqer sheqer vanilje 1 luge kakao limon i grirë në rende Hapat 1 Perziejme vezet,sheqerin,kosin, vajin dhe ne kete mase shtojme dhe miellin [
]Rrahim vezët me sheqerin në mixer deri sa lenda te mare ngjyre krem ne te bardhë. 250g Sheqer; 150g Vitam te shkrire (te ftohte); 3 Veze; 2 Vanillie; 200g Kos; 250g Miell Kek me çokollatĂ« . Me shije tĂ« lehtĂ« por tĂ« mrekullueshme keku i shtĂ«pisĂ« me kakao mahnit kĂ«do qĂ« e provon. Kek i shpejtĂ« ; Pasta nĂ« tavĂ« NjĂ« kek Ă«shtĂ« absolutisht mĂ«nyra mĂ« e mirĂ« sesi mund tĂ« Ă«mbĂ«lsohemi nga duart tona. E shijshme dhe e kombinueshme në mënyra të ndryshme, me fruta të thata, arra, bajame, lajthi, fruta të freskëta, por edhe akullore me shije të ndryshme. PĂ«rbĂ«rĂ«sit e kĂ«saj Ă«mbĂ«lsire: 240 gr miell 200 gr gjalp 125 gr kos 250 ml kola 30 gr kakao 250 gr sheqer Perberesit:2 filxhan caji me miell (miell per kek qe fryhet vete )3 banane1-filxhan kafeje me qumesht1-filxhan caji vaj ulliri2-filxhan caji sheqer3-4 veze Kek me kakao dhe arra nĂ« 5 minuta ; ËmbĂ«lsira . Hapat. org ju sjell recetën fantastike të kekut me kos krejt lehtë në kushtet e shtëpisë. 31 Korrik, 2018. Nesë do ju duhet ta gatuani këtë recetë për 6 persona ju nevojiten: 2 kokrra vezë, 1 e gjysmë filxhan kafeje sheqer, 60 gram margarinë e shkrirë, 1 e gjysmë filxhan kafeje qumësht dhe kos të përzierë bashkë, 4 e gjysmë filxhan kafeje miell, 1 lugë çaji sodë buke. Kos i bere vete, tershere, fara lini, fruta pylli, 1 luge mjalte, pak kanelle “ky mengjes eshte i pershtatshem per te gjithe ata qe duan te kontrollojne peshen dhe metabolizmin e yndyrnave dhe sheqerit ne gjak. NĂ«se doni tĂ« Ă«mbĂ«lsoni tĂ« afĂ«rmit dhe tĂ« dashurit tuaj, kjo Ă«mbĂ«lsirĂ« Ă«shtĂ« e duhura pĂ«r ju. Kek me Kos dhe MjaltĂ« – Me Shije tĂ« LehtĂ« MahnitĂ«se. Bashkojme miellin dhe pluhurin pjekes dhe e sitim duke ia shtuar mases me vezet. Pastaj ia shtoni përbërësit e tjerë dhe i përzieni mirë, kallëpat i lyeni me [
]2. RecetĂ« pĂ«r kek me çokollatĂ«. Kek me kakao dhe arra në 5 minuta 300g miell integral 3 vezë 250ml kos i bardhë 70ml vaj ulliri “delicat” ose vaj luledielli 100g Ndezim furrën me 170°. 2 Dhjetor 2012 Kek me kos dhe vaj Për 1 kek në tavë me korrent duhen : miell : 2 gota Gjatë përgatitjes së kekut një pjesë mund të përzihet me kakao dhe të Embelsire me kakao dhe kos\nPerberesit:\n3 gota sheqer\n3 gota miell\n3 gota kos\n1 luge kafeje me sode bikarboni\n1/2 gote vaj\n3 luge gjelle kakao\nGota 4 Pastroni arrat dhe i grini me thike ne copa te vogla. English; Receta për cheesecake me kos pa pjekje dhe me manaferra është mjaft e veçante dhe me një shije delikate. Sep 9, 2016. 1 pakete vanilje Pak kakao (kjo varet nga deshira juaj) Pergatitja Do te lyejme me vaj dhe do ta sperkatim me miell taven qe do te Kek me Çokollate dhe Kokos - Chocolate Coconut Cake Nr. Përgatitni mbulesën e jashtme të kekut si më poshtë: Në një tenxhere të vogël hidhni gjalpin dhe kakaon. LetĂ«rsisĂ« dhe KulturĂ«s Shqiptare ; LĂ«reni tĂ« ftohet paksa dhe shĂ«rbejeni me gjethe mĂ«ndre pĂ«r dekorim dhe sheqer pluhur. Sallate Ruse. Ja si ta përgatisni. Chipicao cake bar,kek te mbushur me krem me arome vanilje dhe te mbuluar me cokollate 64 g. NjĂ« kek me kos Ă«shtĂ« njĂ« alternativĂ« e mençur pĂ«r Ă«mbĂ«lsirĂ«n e ditĂ«s. Receta origjinale Ă«shtĂ« e njĂ« shefi pastiçerie amerikan, David Lebovitz. Ja si ta realizoni: PĂ«rbĂ«rĂ«sit:Embelsire me kakao dhe kos\nPerberesit:\n3 gota sheqer\n3 gota miell\n3 gota kos\n1 luge kafeje me sode bikarboni\n1/2 gote vaj\n3 luge gjelle kakao\nGota 3 Dhjetor 2014 Kek me vanilie-kakao dhe kos !!! loading PĂ«rbĂ«rĂ«sit. September 28, 2017September 28, LyejmĂ« tavĂ«n me pak gjalp dhe miell, vendosim tĂ« gjith masĂ«n nĂ« tavĂ« duke e sheshuar pak dhe e vendosim tĂ« 200 g kos natyral me pak yndyre; Per ta sherbyer vendosni kosin me luleshtrydhe ne gota qelqi dhe dekorojeni me frutat e fresketa qe preferoni. 04. com April 15, 2015, 10:52 am. Tortë me kakao dhe krem limoni. LIKE NP “Termokos” Sh. /AgroWeb. 200 ml kos; 300 gr miell; Kek me Ananas dhe ArrĂ« kokosi. Klikoni mbi titull pĂ«r mĂ« shumĂ« detaje. VezĂ«t, sheqerin dhe sheqer vaniljen i pĂ«rziejm mirĂ« me mikser deri sa tĂ« trashen, i’a shtojmĂ« ujin, vajin, miellin, kakaon dhe peciven dhe i pĂ«rziejm tĂ« gjitha sĂ« bashku. Lihen për 15 min. Hedhim ne forme brumin me kakao nga lart tjetrin dhe me nje luge e trazojme pak sa te mbehet dy gjyrshe dhe e pjekim per 50 minuta. 100 ml krem qumĂ«shti PĂ«rziejeni mirĂ« me lugĂ« druri dhe mĂ« pas Toptha me Kakao dhe Hurme korab-osmanaj. Keku Ă«shtĂ« Ă«mbĂ«lsira mĂ« e thjeshtĂ«, mund ta Kek i lĂ«ngshĂ«m me kakao. Sheqerpare tĂ« mbushura me arra. 2. Revani me Sherbet Nje 🎂 Embelsira shume e Shishme 👧 ツ Receta Gatimi Shqip. 2-1/4 filxhan (caji) me pluhur mielli 1/4 filxhan kakao Dhe me pas e lem deri sa te ngrije. Kek me kakao dhe arra nĂ« 5 minuta 300g miell integral 3 vezĂ« 250ml kos i bardhĂ« 70ml vaj ulliri “delicat Kek me kakao dhe vanilje. Kek me fruta dhe arra; Kek me kos dhe vaj; Kek; Kompekaj; Krem i ngrirĂ« pjepri; Krem i pĂ«rzier; Krem kakao; Krem karamel; Krem limon; Krem me çaj; Krem me GjatĂ« pĂ«rgatitjes sĂ« kekut njĂ« pjesĂ« e tij mund tĂ« pĂ«rzihet sipas preferencĂ«s me kakao dhe i hidhet sipĂ«r, kurse pjesa tjetĂ«r lihet e bardhĂ«. 5:45. Perfekt pĂ«r mĂ«ngjesin tuaj por edhe pas njĂ« vakti tĂ« caktuar. 125 ml kos i bardhe (afersisht 3 luge gjelle)100 gr arra te thermuara2 molle te verdha125 gr gjalp ose margarine e bute ne temperature Kek me çaj dhe banane. Ja si ta pĂ«rgatisni. Kek me kakao dhe arra në 5 minuta ; Ëmbëlsira . Jam e sigurt që mini-kekët me kakao dhe miell thekre do kthehen në të preferuarit e fëmijëve tuaj shumë shpejt, ndaj mos hezitoni ti 
Me pas nga brumi ne tavolinen e permillur hollojme pete ne forme drejtkendeshi ne trashesi 2-3 milimetra. 26. Kek me kakao i lyer sipër me çokollatë. Receta Gatimi Shqip: Byrek (me mish) Kek me gjizĂ« dhe mjedra. Kek me kakao. 1 Shkurt 2015 PĂ«rbĂ«rĂ«sit: 3 gota sheqer 3 gota miell 3 gota kos 1 lugĂ« kafeje me sodĂ« bikarboni 1/2 gotĂ« vaj 3 lugĂ« gjelle kakao. Hidhni kete mase ne nje tepsi katrore keku te lyer me gjalp she sperkatur me pak sheqer. Byrek. PĂ«rbĂ«rĂ«sit pĂ«r Kek me kakao NjĂ« Ă«mbĂ«lsirĂ« fantastike, e thjeshtĂ« nĂ« pĂ«rgatitje dhe e shpejtĂ« nĂ« kohĂ«. 4 Tetor 2017 300g miell integral ○ 3 vezĂ« ○ 250ml kos i bardhĂ« ○ 70ml vaj ulliri “delicat” ose vaj luledielli ○ 100g çokollatĂ« e zezĂ« e thĂ«rrmuar ○ 1 E shijshme dhe e kombinueshme nĂ« mĂ«nyra tĂ« ndryshme, me fruta tĂ« thata, arra, bajame, Kek ShtĂ«pie me Kos – Receta e LehtĂ« Plot ËmbĂ«lsi tĂ« pĂ«rzihet sipas preferencĂ«s me kakao dhe i hidhet sipĂ«r, kurse pjesa tjetĂ«r lihet e bardhĂ«. 10â€Č para se te perfundoje pjekja,pergatisni sherbetin. Eshte nje embelsire kaq e thjeshte, me pak perberes, pa gjalp, e thjeshte, me nje konsistence si re dhe 
Duhen : 1 gote kos . 2,5 gota miell: Hapat. Friday, October 31, 2014. Play and Listen receta kek me kos receta per ëmbëlsire te thjeshte dhe te shijshme ideale per ne mëngjes shoqëruar edhe me nje gote qumësht mos harroni te abonoheni ne kanalin tone ne youtube video Ëmbëlsire KEK ME KOS - RECETA GATIMI SHQIP - ArtiGatimit Mp3 Mini-kekët me kakao, çokollatë dhe miell thekre janë shumë të shijshme dhe duke qenë se përmbajnë thekër dhe vaj ulliri, janë më të ushqyeshëm e të përshtatshëm për mëngjes. Ndalohet pĂ«rdorimi i gjuhĂ«s denigruese dhe fjalĂ«ve ofenduese ndaj individĂ«ve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qĂ« s`kanĂ« tĂ« bĂ«jnĂ« me temĂ«n e artikullit. 25 Ravani e shijshme me kokos, griz dhe shĂ«rbet đŸ‡ŠđŸ‡± Kek me kos - Duration: 6:54. Gjella. Një ëmbëlsirë fantastike, e thjeshtë në përgatitje dhe e shpejtë në kohë. Dalë nga dalë ia shtoni ujin mineral, lëngun e limonit, vaniljën, miellin. Pasi keni njomur kallëpin e silikonit lëreni të kullojë uji ( jo ta thani totalisht). Brumi duhet të jetë i hollë, i derdhur, si kos i trashë. dhe e vlefshme pĂ«r Konkursin e Gatimit. Kek me kos, Kuzhina Shqipetare. E premte: Speca tĂ« kuq tĂ« pjekur, me djathĂ« tĂ« bardhĂ«; Qofte thjerrĂ«zash me salcĂ« kosi dhe koper; Kek me vaj ulliri dhe portokall. Vendosim nĂ« fund mbi kek pĂ«rsĂ«ri qershi dhe e vendosim nĂ« furrĂ«n e parangrohur nĂ« temperaturĂ«n 180 gradĂ« Celsius pĂ«r 40-45 minuta. Përbërësit e kësaj ëmbëlsire: 240 gr miell 200 gr gjalp 125 gr kos 250 ml kola 30 gr kakao 250 gr sheqer 2 vezëPërgatitja:Marrim një tas të madh, hedhim miellin, sheqerin, një lugë kafeje kripë, një lugë kafeje fryrës për ëmbëlsira, gjysmë lugPërbërësit 1 gotë sheqer 3 vezë 1 gotë vaj vegjetal 1 gotë jogurt 2 Pluhur pjekje 1 vanilje 25 gr kakao 2 gota miell PËRMBI çokollatë kokos Hapat Në një enë e derdhni sheqerin, vezët dhe i përzieni me mikser mirë. Hedhim ne nje enesheqerin vitamin i rrahim me nje mikser dore per 5 minuta pastaj hedhim nje e nga nje vezet pastaj vanilien,dhe kosin. Shtojmë 5 koke veze 22 luge (gjelle) sheqer 22 luge qumesht 10 luge vaj 25 luge miell 1 peciv/pluhur pjekje 1 vanil-sheqer ose esence vanilje 2 luge kakao 1 cokollad per gatim ose marmallade. Edhe nese perdorim nje vaj ulliri ekstra te virgjer me shije te forte, kjo nuk do te ndihet aq shume tek keku sa t’ja prishe shijen, perkundrazi
 do ta bej edhe me te shkrifet dhe me zemer te bute. 2016. Mjafton tĂ« ndiqni hapat e thjeshtĂ« nga AgroWeb. Sallatë e Rekomanduar. 2 Ia shtojmĂ« qumĂ«shtin dhe vajin vegjetal, lĂ«kuren e portokallit, kakaon, miellin dhe pluhur pjekjen. org ju sjell recetĂ«n fantastike tĂ« kekut me kos krejt lehtĂ« nĂ« kushtet e shtĂ«pisĂ«. Pas katĂ«r ndeshjeve, ku pati njĂ« humbje dhe tri barazime, Drenica i Ă«shtĂ« kthyer fitores, duke marrĂ« tri pikĂ« tĂ« rĂ«ndĂ«sishme nĂ« udhĂ«timin e tyre nĂ« Obiliq. 30. 4 lugĂ« gjelle qumĂ«sht. Për më shumë, ëmbëlsira do të shpërndajë e do të mbushë shtëpinë tuaj me një aromë të ngrohtë dhe të ëmbël në çdo cep të saj. Shume receta te thjeshta dhe te shpejta do te vijne prane jush ne ditet me pak kohe per te gatuar. Më pas shtoni miellin dhe fryrësin e ëmbëlsirave. ShtojmĂ« miellin dhe majanĂ« duke e lĂ«nĂ« tĂ« bjerĂ« si borĂ« e lehtĂ« duke e pĂ«zrjerĂ« me njĂ« lugĂ« me lĂ«vizje nga poshtĂ« lart. Details Krijuar mĂ«: 30 Janar 2017 + Nga Linda Fishta, Fotografia Armand Habazaj . 0 Turshi Me Speca Dhe Gjize 100+ 0 0. Share on Pinterest. festa feste fruta i bute i kripur i thjeshte kafe kakao karrote kek kos krem krishtlindje krostate liker 200 mililitra kos . 1 pakete vanilje Pak kakao (kjo varet nga deshira juaj) Pergatitja Do te lyejme me vaj dhe do ta sperkatim me miell taven qe do te Pa shumĂ« mundim, kek me kos dhe fruta nĂ« 10 minuta Recetat e thjeshta qĂ« pĂ«rgatiten nĂ« pak kohĂ« janĂ« gjithmonĂ« tĂ« preferuarat! Keku me fruta Ă«shtĂ« njĂ« Ă«mbĂ«lsirĂ« e lehtĂ« qĂ« nuk do t’iu bĂ«j tĂ« ndiheni shumĂ« nĂ« faj pse po hani tĂ« Ă«mbla. Mielli, përzihet me pak sodë dhe hidhet masa e përgatitur. Shtoni mollĂ«t dhe pĂ«rziejini mirĂ«. /KP/ TavĂ« me makarona dhe kunguj nĂ« furrĂ«. Kek me banane dhe krem djathi PĂ«rbĂ«rĂ«sit pĂ«r njĂ« tavĂ« drejtkĂ«ndĂ«she me gjatĂ«si 28-30 cm: 120 gr gjalpĂ« i butĂ« 150 gr sheqer kaf 2 vezĂ« 125 gr kos 3 banane tĂ« pjekura mirĂ« 250 gr miell 1 bustin vanilje 1 lugĂ« kafe sodĂ« pĂ«r Kek i Bute e i Thjeshte me Kos Qershor 11, 2018 by Foodies 0 komente Keku me kos eshte nje embelsire qe nuk lodhesh ndonjehere duke e pergatitur 😀 E kam provuar shume here dhe akoma me kenaq dhe ma [
] Sipas dĂ«shirĂ«s gjysma e brumit mund tĂ« pĂ«rzihet me kakao dhe si aromĂ« t'i hidhet lĂ«kurĂ« limoni ose portokalli. gr luleshtrydhe 60 gr kos 30 gr sheqer Kek me gjizĂ« dhe mjedra. Kjo ëmbëlsirë nuk ka nevoje për pjekje, pasi nuk përmban miell
Një ëmbëlsirë fantastike, e thjeshtë në përgatitje dhe e shpejtë në kohë. January 14, 2018 by admin 0 Comments. Petulla në pollçe ( Receta gatimit nga Leonora Kodra ) 5 20-30 min 0. Kek me kakao dhe banane Nga Shije. Pas pjekjes,embelsiren e leme te ftohet per 10 minuta,presim ne katrorka dhe qesim persiper glazuren e zier me qumeshtin,margarinen,sheqerin,kakaon. Ne nje tas te madh, rrahim me ndihmen e nje mikseri te verdhat e vezeve me sheqerin derisa te formohet nje krem me ngjyre te hapur, shtojme me rradhe qumeshtin, miellin, pluhurin pjekes, gjalpin dhe vazhdojme perzierjen me spatul derisa e gjithe masa te homogjenizohet. Më pas shtojmë 1 gotë qumësht ose kos, gjalpin dhe miellin (duke e situr) të trazuar me kakaon, sodën e bukës, vaniljen dhe pluhurin pjekës. Showing posts with label receta gatimi kek me kos. 5 koke veze 22 luge (gjelle) sheqer 22 luge qumesht 10 luge vaj 25 luge miell 1 peciv/pluhur pjekje 1 vanil-sheqer ose esence vanilje 2 luge kakao 1 cokollad per gatim ose marmallade. org The post Kek ShtĂ«pie me Kos – Receta e lehtĂ« plot Ă«mbĂ«lsi appeared first on Mesazhi. Per nje tepsi te rrumbullaket me diameter 24cm 3 dardha 200 g miell 3 veze 120 g sheqer 250 g kos 60 g kakao 125 g gjalp i shkrire 1 lugeKek me kakao dhe lajthi Te gjithe ne familje kane receta te vecanta te kekut tradicional me kakao ose vanilje ose me sakte kane sekrete te vogla qe e bejne nje kek me intens ne shije dhe me te bute. PĂ«rgatitja: Vajin pĂ«rziejeni me sheqerin dhe rriheni fort me rrahĂ«sen e vezĂ«ve, pastaj hidhni vezĂ«t dhe vaniljen (njĂ« gjysmĂ« luge Kek me tĂ«rshĂ«rĂ« dhe fruta tĂ« thata. , Content, Lifestyle, Kuzhina miellin e misrit, soden e bukes dhe vanilien dhe perzini me mikser ne shpejtesi te ulet. Share on Google+. Kek me Miell Misri dhe Limon. Shtojmë kosin, lëngun e 2 limonëve, vajin dhe i përziejmë edhe këto për 1 minutë. Kek me çokollatĂ« . Shtoni vajin dhe vazhdoni ta përzieni. Shtoni kosin vajin dhe lëngun e portokallitMini-kekët me kakao, çokollatë dhe miell thekre janë shumë të shijshme dhe duke qenë se përmbajnë thekër dhe vaj ulliri, janë më të ushqyeshëm e të përshtatshëm për mëngjes. 2018. Ja si pĂ«rgatitet PĂ«rbĂ«rĂ«sit e kĂ«saj Ă«mbĂ«lsire: 240 gr miell 200 gr gjalp 125 gr kos 250 ml kola 30 gr kakao 250 gr sheqer 2 vezĂ« PĂ«rgatitja: Marrim njĂ« tas tĂ« madh, hedhim miellin, sheqerin, njĂ« lugĂ« kafeje kripĂ«, njĂ« lugĂ« kafeje fryrĂ«s pĂ«r Ă«mbĂ«lsira, gjysmĂ« luge kafeje sodĂ« buke. NjĂ« alternativĂ« e shijshme dhe aromatike pĂ«r tĂ« gjithĂ« ata qĂ« pĂ«lqejnĂ« xhinxherin. 2 [
] NĂ«se duam mund tĂ« hedhim pak kakao tek njĂ« pjesĂ« e brumit, por nĂ« ate rast tek brumi me kakao, shtojmĂ« aq lugĂ« ujĂ« sa dhe kakao. PĂ«rbĂ«rĂ«sit 3 vezĂ« 1,5 gota sheqer 1 gotĂ« qumĂ«sht 1 gotĂ« vaj 1 kakao 1 vanilje 1 Pluhur pjekje 2,5 gota miell Hapat 1 NĂ« njĂ« enĂ« tĂ« thellĂ« i rrahim vezĂ«t dhe sheqerin, ia shtojmĂ« pĂ«rbĂ«rĂ«sit e tjerĂ« me rend. MĂ« pas, futni gjalpĂ«n dhe sheqerin nĂ« TavĂ« me makarona dhe kunguj nĂ« furrĂ«. I'u ofrojmë çdo ditë receta të reja. 24 - Gatime te Ndryshme - Duration: Kek me kakao - Cake with cocoa - Duration: Kek me Çokollate dhe Kokos Kek me kakao dhe vanilje. Kek me veze dhe vaj Si te bejme Kek me Kakao dhe recel. 2 Dhjetor 2012 Kek me kos dhe vaj PĂ«r 1 kek nĂ« tavĂ« me korrent duhen : miell : 2 gota GjatĂ« pĂ«rgatitjes sĂ« kekut njĂ« pjesĂ« mund tĂ« pĂ«rzihet me kakao dhe tĂ« Embelsire me kakao dhe kos\nPerberesit:\n3 gota sheqer\n3 gota miell\n3 gota kos\n1 luge kafeje me sode bikarboni\n1/2 gote vaj\n3 luge gjelle kakao\nGota 4 Pastroni arrat dhe i grini me thike ne copa te vogla. org dhe do tĂ« pĂ«rgatisni njĂ« Ă«mbĂ«lsirĂ« tĂ« mrekullueshme qĂ« sigurisht do 2 filxhan kafeje kos. Me shije tĂ« lehtĂ« por tĂ« mrekullueshme keku i shtĂ«pisĂ« me kakao mahnit kĂ«do qĂ« e provon. 1. admin EnĂ«n e pjekjĂ«s e lyeni me vaj dhe miell, gjysmĂ«n e glazurĂ«s e derdhim tek ena, ndĂ«rsa gjysmĂ«n tjetĂ«r ia shtoni kakaon dhe e pĂ«rzieni Kek me kos. Enën e pjekjës e lyejmë me pak vaj dhe miell, në të e derdhim glazurën e përgatitur. PĂ«rbĂ«rĂ«sit 3 vezĂ« 1 gote qumĂ«sht 3 luge te gjellĂ«s kakao gjysme gote vaj vegjetal 2 Pluhur pjekje lĂ«kure portokalli 2. Konkurrenti tjetĂ«r pĂ«r titull tĂ« kampionit, Llapi do tĂ« ketĂ« njĂ« udhĂ«tim tĂ« vĂ«shtirĂ« nĂ« javĂ«n e gjashtĂ«. dhe mbulojeni fundin e tepsisĂ« Kek me Molle 3 kokrra veze 1 got sheqer 125 gr gjalpe 1 paket vanillia 1 paket backing powder 3 luge gjelle arra te thermuara 1/2 got kos 2. Smoothie me luleshtrydhe Ă«shtĂ« njĂ« pije fantastike, e cila realizohet me luleshtrydhe tĂ« freskĂ«ta, banane, mjaltĂ« dhe kos. Me pas nga brumi ne tavolinen e permillur hollojme pete ne forme drejtkendeshi ne trashesi 2-3 milimetra. 5 gota sheqer pluhur 2 luge te gjelles kakao 1 gote arra 2 banane tĂ« prera 2. Në një enë të thellë i rrahim vezët dhe sheqerin, ia shtojmë përbërësit e tjerë me rend. E lëmë të ftohet mirë dhe e shërbejmë të shoqëruar me kos ose akullore. 19:27 | 12 Prill 2017. kek me cokollate (2) gurabije me kos 2 lugĂ« gjelle kakao. Per te na u mos merzitur duke i ngrene shpesh keto fruta, sidomos mollet, mendova te pergatisja nje kek me molle dhe pak kos. ShtojmĂ« edhe pak kripĂ« dhe pĂ«rbĂ«rĂ«sit i pĂ«rziejmĂ« mirĂ« me lugĂ«. PĂ«rgaditja e kekut me kakao si dhe shumĂ« receta dhe videoreceta tĂ« ndryshme tĂ« pĂ«rgaditura nga Elmedina mund tĂ« gjeni nĂ« faqet tona nĂ«: Facebook:https://www. miell 1 paqete rrush te terrur 1-2 paqeta (sipas deshires) kakao Pergatitja: Ne fillim vendosim ne nje ene 2 veze, 2 filxh. NĂ«se e shihni qĂ« Ă«shtĂ« shumĂ« e trashĂ« mund tĂ« shtoni pak qumĂ«sht. TortĂ« me qershi dhe kos. Shtoni vajin dhe kosin. Kek me kos dhe kakao, më i lehti dhe më i shijshmi për tu përgatitur nga ju! Posted By: Lajme April 13, 2018 Një kek me kos është një alternativë e mençur për 
Kek me kakao dhe koka kola Kek me kakao dhe koka kola Kuzhint. Mos ndĂ«rroni vajin me gjalpĂ« ose ujin me qumĂ«sht duke menduar qĂ« e bĂ«ni kekun mĂ« tĂ« mirĂ«, pasi Ă«shtĂ« receta e mĂ«siperme qĂ« do ju habiste me rezultatin. Perberesit e Mases Kryesore: 3 lugĂ« gjelle kakao; 1 gotĂ« e gjysmĂ« hurme (pa fara) Qysh me pĂ«rgaditĂ« kek me qershi KEK ME ORIZ. Lyeni me gjalpĂ« njĂ« tepsi me diametĂ«r rreth 18 cm. Kek i but me pak perberes Si te bejme kek ne shtepi (How to make a cake at home) EASY ĐČĐžĐŽĐ”ĐŸ4. Vanilje, pak kripe, sode pjekje. Ne e kemi quajtur bukë por nuk është tamam e tillë; mund të quhet edhe kek! Sidoqoftë, çfarëdo emri që t'i vini, do jetë njësoj e shijshme!Rrihni vezët dhe sheqerin deri sa të fryhen dhe të bëhen plot shkumë. 5 kokrra veze miell Sheqer 1 gote kos 1 gote vaj rrush te thate kakao Arra Sode buke Rrihen mire vezet dhe i hidhet kosi dhe vaji. 25 Gusht 2017 NjĂ« kek me kos Ă«shtĂ« njĂ« alternativĂ« e mençur pĂ«r Ă«mbĂ«lsirĂ«n e ditĂ«s. KosovaPress ka raportuar nĂ« lidhje me pĂ«rplasjet e sindikatave tĂ« KEK-ut nĂ« lidhje me pozitĂ«n e drejtorit menaxhues. Kryefaqja Kuzhina Kek me boronica dhe vaj 1 gotĂ« kos; 1 lugĂ« kafeje pluhur pjekje 1/2 gotĂ« boronica; PĂ«rgatitja: PĂ«rzieni sheqerin me vezĂ«t, i shtoni Perbersit: 2 veze,1 gote sheqer,1 gote kos,1 filxhan vaj, 1 luge kafeje sode,vanilje,kakao ,miellPergatitja: Ne nje ene rrahim mire vezet, shtojme sheqerin dhe i perziejme deri sa te tretet mire, shtojme kosin, vajin soden,vaniljen dhe i perziejme mire sa te behet nje mas kremoze. Per pak me Kek me molla dhe arra. 4 veze 21 lug miell 21 lug sheqer 21 lug qumesht 1 filxhan vaj 1 peciv (1luge baking powder) 1 vanilje 1 portokall Rrush i that Kakao Pregaditja: Në fillim i rahim vezet dhe sheqerin,pastaj i fusim gjerat tjera me radhpastaj i shtojm lëvoren e portokallit te grire me rende dhe pak lëng nga i njejti portokallme teper se gjysmën e brumit e lem te bardh e fusim ne tepsi,pastaj gjysmen E lëmë të ftohet mirë dhe e shërbejmë të shoqëruar me kos ose akullore. 5 got miell 1 kokerr molle 1 luge gjelle sheqer kaf 1/2 luge kafeje kanelle Mollen e qerrojme dhe e grijme ne rende. Shtohen kosi Provojeni kĂ«tĂ« recetĂ« tĂ« shijshme dhe do tĂ« jetĂ« zgjedhja juaj e parĂ« pĂ«r njĂ« vakt ndryshe 🍠🍠 erĂ«za italiane fruta fĂ«mijĂ« gjoks pule kakao kek Receta pĂ«r kek me mollĂ« Shtoni kanellĂ«n, karafilin dhe pĂ«rzierjen me vezĂ«. MĂ«soni si ta pĂ«rgatisni Keku me molle eshte nje embelsire klasike dhe shtepiake. Jam e sigurt që mini-kekët me kakao dhe miell thekre do kthehen në të preferuarit e fëmijëve tuaj shumë shpejt, ndaj mos hezitoni ti 
2. org The post Kek Shtëpie me Kos – Receta e lehtë plot ëmbëlsi appeared first on Mesazhi. Gjellë me thërrime me mish pule ( Receta gatimi nga Engjëllushe Tusha ) 4 30 min 0. 90g kakao 260g miell PĂ«rzjeni lĂ«ngun e limonit me qumĂ«shtin dhe lĂ«reni anash. 3dl kos. Mbi kek mund tĂ« hidhni fistiqe jeshile, por nĂ« vend tĂ« tyre mund tĂ« pĂ«rdorni edhe lajthi ose arra. Gota ka masĂ«n 200 ml. Mund te zbukurohet sipas deshires me sheqer pluhur, me ganash çokollate te zeze, apo me feta portokalli te karamelizuara si me poshte. Pasi te jene perziere mire e mire, fillohet i hidhet mielli pak e nga pak, dhe sheqeri gjerisa brumi te behet gjysem i trashe, dhe te mos rreshkase kollaj nga luga. Perzijme kosin,shqerin dhe me pas shtojme vajin,kokosin,miellin kakaon,soden bikarbone. Kek me vaj ulliri. Dhe i jep formen e deshiruar. Embelsira, Te shpejta. E shijshme dhe e kombinueshme nĂ« mĂ«nyra tĂ« ndryshme, me fruta tĂ« thata, arra, bajame, lajthi, fruta tĂ« freskĂ«ta, por edhe akullore me shije tĂ« ndryshme. , Content, Beje Vete Kek me tĂ«rshĂ«rĂ« dhe fruta tĂ« thata. Ne kete recete do te shohim kek me dy ngjyra dhe me arra. Une sot po ndaj me ju receten e nje keku shume te shijshem madje te ngjajshem ne shije si brownie,mbulojeni me cokollate te shkrire apo nutella si PERBERESIT: 1. Ne nje ene te thelle rrahim vezet me sheqerin, pastaj shtojme me rradhe gjithe perberesit e tjere duke perzier mire dhe ne fund shtojme miellin e situr dhe te perzier me pluhurin per embelsira. Receta gatimi shqip nga kuzhina shqiptare dhe ajo e huaj. Glazurën e përzieni me shpatull dhe e ndani në dy pjesë, njërës pjesë ia derdhni 2 lugë të gjellës kakao ndërsa pjesës tjetër 2 lugë të 4 veze 21 lug miell 21 lug sheqer 21 lug qumesht 1 filxhan vaj 1 peciv (1luge baking powder) 1 vanilje 1 portokall Rrush i that Kakao Pregaditja: Në fillim i rahim vezet dhe sheqerin,pastaj i fusim gjerat tjera me radhpastaj i shtojm lëvoren e portokallit te grire me rende dhe pak lëng nga i njejti portokallme teper se gjysmën e brumit e lem te bardh e fusim ne tepsi,pastaj gjysmen 4 lugë gjelle kos. PĂ«r recetĂ«n e parĂ«, qĂ« ka kosin si pĂ«rbĂ«rĂ«s kryesor, do t’ju duhet tĂ« keni: 2 lugĂ« kos natyral (mundĂ«sisht organik), 2 lugĂ« vaj ulliri ekstra tĂ« virgjĂ«r, 5 pika vaj esencial tĂ« livandos, 5 [
] PĂ«rbĂ«rĂ«sit: 4 vezĂ« 1 filxhan sheqer 1 tas mesatar qumĂ«sht 1 filxhan vaj 1 lugĂ« çaji vanilje 2 tasa mesatarĂ« miell 1 lugĂ« çaji sodĂ« buke 4 lugĂ« çaji kakao PĂ«rbĂ«rja: Shtoni 4 vezĂ«t, filxhanin e sheqerit, qumĂ«shtin, vajin dhe vaniljen nĂ« njĂ« tas tĂ« madh dhe pĂ«rzjini. com/youtube?q=kek+me+kakao+dhe+kos&v=y0gyBCcE2As 25 Prill 2016 Klikoni 'Subscribe' per te ndjekur recetat e reja. PĂ«r njĂ« variant mĂ« tĂ« shijshĂ«m gjithashtu mund tĂ« shtojmĂ« kakao tĂ« hidhur tek njĂ« pjesĂ« e brumit dhe tĂ« marrim njĂ« efekt Kek me kakao dhe dardha. Shtojmë me sitë miellin dhe sodën, por këto i përziejmë me lugë druri ose spatul. Kek me kakao i lyer sipĂ«r me çokollatĂ«. 5 declitra sheqer 1 majë luge kripë 1 lugë cacji sheqer vanilje 4 decilitra miell 2 lugë çaji sodë buke 1 decilitër arrë kokos Përgatitja: Në fillimi shkrini gjalpin. Ne nje ene, perzini vezet, sheqerin, kakaon, qumeshtin dhe vajin, nga kjo perzierje ndani menjane nje gote. Share on Facebook. Kekut tĂ« larguar nga furra iu behet disa vrima me kruese tĂ« dhĂ«mbĂ«ve, dhe pastaj iu hidhet sosi. 2 gota sheqer, 1 gote vaji. 8 zgjedhejt me te mira per mengjes 1. Njazi Thaçi sĂ«rish nĂ« garĂ« pĂ«r drejtor menaxhues tĂ« KEK-ut Rahoveci fton tĂ« gjithĂ« tĂ« kthehen me pamje kah vneshta. Ja si ta realizoni: PĂ«rbĂ«rĂ«sit: 150 Embelsire me kakao dhe kos\nPerberesit:\n3 gota sheqer\n3 gota miell\n3 gota kos\n1 luge kafeje me sode bikarboni\n1/2 gote vaj\n3 luge gjelle kakao\nGota Shtoni 4 vezĂ«t, filxhanin e sheqerit, qumĂ«shtin, vajin dhe vaniljen nĂ« njĂ« tas tĂ« madh dhe pĂ«rzjini. Perzim miellin me lajthia e bluara,bakini,kanellen dhe kakaon se bashku me qumshtin dhe te gjithen e qesim te masa me veze. Hidhni kete Kek me kakao dhe vaj ulliri . CopĂ«zat e cokollatĂ«s, mjalti dhe arra janĂ« tri pĂ«rbĂ«rĂ«sit kryesorĂ« tĂ« kĂ«saj Ă«mbĂ«lsire. Patate tĂ« pjekura me kos nĂ« furrĂ« PĂ«r 1 kek nĂ« tavĂ« me korent duhen: miell 2 gota uji, vezĂ« 2 kokrra, sheqer 1 gotĂ« uji, vaj 2 filxhan Kreu » Kuzhina Shqiptare » Kek me kos dhe vaj Kek me banane dhe krem karamele (Receta e dĂ«rguar nga Sajmira) PĂ«r kremin na duhen: 100 gr margarinĂ« 150 gr sheqer ngjyrĂ« gĂ«shtenje 40 gr liker (si Kek me banane dhe krem karamele (Receta e dĂ«rguar nga Sajmira) PĂ«r kremin na duhen: 100 gr margarinĂ« 150 gr sheqer ngjyrĂ« gĂ«shtenje 40 gr liker (si . Bashkohuni ne faqen e facebook,,Facebook Page:  Kek me kos dhe kakao, mĂ« i lehti dhe mĂ« i shijshmi pĂ«r tu pĂ«rgatitur www. 06. Ky kek mund të ruhet për mjaft kohë, i mbështjellë me letër plastmasi dhe i ruajtur në një vend të freskët. E shijshme dhe e kombinueshme në mënyra të ndryshme, me fruta të thata, arra, bajaE shijshme dhe e kombinueshme në mënyra të ndryshme, me fruta të thata, arra, bajame, lajthi, fruta të freskëta, por edhe akullore me shije të ndryshme. Me pas, shtoni miellin, miellin e ardhat i keni nĂ« treg, tĂ« llojeve tĂ« ndryshme, me lĂ«ng, pa lĂ«ng, me ngjyra e pa, si t’i doni! NĂ« rast se ju rezultojnĂ« tĂ« thata, siç nuk na pĂ«lqejnĂ« t’i hamĂ« tĂ« freskĂ«ta, bĂ«jini kek! Kek me leng qershie Perberesit: * 4 kokrra veze * 2 gota uji sheqer * 2 luge gjelle kakao * 1 gote uji qumesht * 1 gote uji vaj * 1 gote uji miell * sode buke PĂ«rbĂ«rĂ«sit 4 vezĂ« 1,5 gota sheqer 1 gote qumĂ«sht 1 gote vaj vegjetal 2,5 gota miell 2 luge te gjelles kakao 1 Pluhur pjekje 1 vanilje rrush i thatĂ« copeza çokollate Hapat 1 VezĂ«n dhe sheqerin e tundĂ«ni pastaj ia shtoni pĂ«rbĂ«rĂ«sit e tjerĂ« me rend qumĂ«shtin, vajin vegjetal, miellin, pluhur pjekjĂ«n dhe vaniljĂ«n. Kek me portokall dhe kanellë Sot po ju paraqesim nje recete teper te pershtatshme si per mengjes ashtu dhe per zemer, kekun me portokall dhe kanelle, nje kombinim fan DIETA ME KOS PËR DOBËSIM TË SHPEJTËDo te lyejme me vaj dhe do ta sperkatim me miell taven qe do te bejme kekun Do ta fusim ne furre ne temperaturen 180 grade dhe do ta leme deri sa te piqet. Kek me kos (7gota) Receta | January 11, 2015 | By admin. Sindikata e Pavarur e PunĂ«torĂ«ve tĂ« KorporatĂ«s Energjetike tĂ« KosovĂ«s (KEK), e udhĂ«hequr nga Izet Mustafa, si dhe Sindikata e Re e KEK, qĂ« pĂ«rfaqĂ«sohet nga Rafet Osmani, nuk po pajtohen assesi sa i pĂ«rket pĂ«rzgjedhjes sĂ« drejtorit tĂ« ri menaxhues tĂ« kĂ«saj Kek me ÇokollatĂ« dhe Vanilje C. Kek me kumbulla 4 luge kos 2-3 See more. Pastaj e hedh në një tas të madh (nëse kini mixerin e madh do hidhni aty të gjithe perberesit) duke perzier shtoj vajin, qumështin, lëngun e portokallit, uthullin bashk me soden i bashkoj bashk me pare pastaj e bashkoj me pjesen tjeter, shtoj arrat dhe përziej mirë. Gatime tradicionale. Përbërsit e recetës : 240 gr miell, 200 gr gjalp, 125 gr kos, 250 ml kola, 30 gr kakao
Kek me kos dhe vaj. 1 pakete vanilje Pak kakao (kjo varet nga deshira juaj) Pergatitja Do te lyejme me vaj dhe do ta sperkatim me miell taven qe do te Kek me kos * 3 kokrra veze * 1,5 filxhane kafe sheqer * 4,5 filxhane kafe kos * 50 gr gjalp i shkrire Shtoni kosin dhe gjalpin. Mini petulla tigani me krem rikote dhe kakao, ideale pĂ«r piknik, festa familjare apo evente kateringu. Rrahim me qellim qe te mos formohen kokrriza dhe kur eshte gati bashkojme edhe arrat. Kek me fruta dhe arra; Kek me kos dhe vaj; Kek; Kompekaj; Krem anglez; Krem i djegur sipas mënyrës së vjetër; Krem i djegur; Krem i ngrirë pjepri; Krem i përzier; Krem kakao; Krem karamel; Krem limon; Krem me çaj; Krem me gështenja; Krem me kafe; Krem me luleshtrydhe; Krem pastiçerie; Krem portokall; Krem vanilje; Llokume;Nesë do ju duhet ta gatuani këtë recetë për 6 persona ju nevojiten: 2 kokrra vezë, 1 e gjysmë filxhan kafeje sheqer, 60 gram margarinë e shkrirë, 1 e gjysmë filxhan kafeje qumësht dhe kos të përzierë bashkë, 4 e gjysmë filxhan kafeje miell, 1 lugë çaji sodë buke. Shtoni miellin dhe vanilien perzini dhe pastaj shtoni soden e bukes dhe perzin me mikser 2-3 here ne shpejtesi te ngadalte. 5 gota miell PËRMBI 40 gr çokollatĂ« Hapat 1 VezĂ«t dhe sheqerin i pĂ«rziejmĂ« mirĂ« me mikser. kek – torte Lekura e grire imet e nje limoni dhe nje lime; 1 kos frutash i vogel(me pjeshke ose banane) Te gjitha se bashku i perziejme dhe i shtojme mbi kek. Pra njĂ« Ă«mbĂ«lsirĂ« e pĂ«rshtatshme pĂ«r çdo rast. 02 Supe Me Brokoli Dhe Lulelaker Kek Me Molle Dhe Kos 10+ 0 0. Κek me kos Ep. Ju mund të përdorni kallëp të thjeshtë silikoni për kek. Kek me kakao dhe vanilje. NĂ« njĂ« tavĂ« pjekjeje shtroni nĂ« letĂ«r pjekjeje dhe spĂ«rkateni me pak miell. 24 - Gatime te Ndryshme - Duration: 5:45. 3. Maska ka efekt stimulues tek rrĂ«njĂ«t e flokĂ«ve dhe pĂ«rshpejton rritjen e tyre. Byrek me qepë dhe domate ( Receta Gatimi nga Hena Rrapo Sinani ) 4 45 min 0 Perbersit: 2 veze,1 gote sheqer, 1 gote kos,1 filxhan vaj, 1 luge kafeje sode,vanilje,kakao ,miellPergatitja: Ne nje ene rrahim mire vezet, shtojme sheqerin dhe i perziejme deri sa te tretet mire, shtojme kosin, vajin soden,vaniljen dhe i perziejme mire sa te behet nje mas kremoze. 4 Embelsiren e leme te ftohet ne temp. ËshtĂ« pa sherbet, por ngjason pak me shĂ«ndetlinĂ«. Kek me kakao - Cake with cocoa Rrahim ne mikser vezet me shqerin per disa min,me pas shtojme gjalpin e shkrire,kakaon dhe qumshtin. Kek me kakao dhe lajthi Te gjithe ne familje kane receta te vecanta te kekut tradicional me kakao ose vanilje ose me sakte kane sekrete te vogla qe e bejne nje kek me intens ne shije dhe me te bute. 5 gota miell 1 Pluhur pjekje. Shtoni edhe renden bashkë me lëngun e portokallit dhe rriheni masën përsëri. 2 EnĂ«n e pjekjĂ«s e lyejmĂ« me pak vaj dhe miell, nĂ« tĂ« e [
] Sipas dĂ«shirĂ«s gjysma e brumit mund tĂ« pĂ«rzihet me kakao dhe si aromĂ« t'i hidhet lĂ«kurĂ« limoni ose portokalli. May 9, 2017Apr 25, 2016MĂ«soni se si tĂ« pĂ«rgatisni ËmbĂ«lsirĂ« me kos dhe kakao duke lexuar pĂ«rbĂ«rĂ«sit dhe udhĂ«zimet nĂ« recetĂ«n tonĂ«. Embelsira jo vetem qe nuk do shume perberes por nuk do dhe shume mendje per ta bere 😀 Mjafton te ndiqni kete recete per te pare si te gatuajme kek me moll e sa me thjesht dhe shpejte te jete e mundur. Vezett i rrahim me sheqerin deri sa te trashen mir ( me mikser ) pastaj ja qesim qumshtin vajn miellin pecivon/pluhurin pjekes edhe vanilen e perziejm mire me lug . Pasi piqet ne furre me temp 180 *c e heq dhe e le 5 min te pushoje. 15:53 | 12 Shkurt 2018 Portali ORAinfo. com/kek-me-kos-dhe-kakao-me-i-lehti-dhe-me-i-shijshmi-per-tu-pergatitur4 Prill 2018 NjĂ« kek me kos Ă«shtĂ« njĂ« alternativĂ« e mençur pĂ«r Ă«mbĂ«lsirĂ«n e ditĂ«s. Pasi te jene perziere mire e mire, fillohet i hidhet mielli pak e ngaMini-kekët me kakao, çokollatë dhe miell thekre janë shumë të shijshme dhe duke qenë se përmbajnë thekër dhe vaj ulliri, janë më të ushqyeshëm e të përshtatshëm për mëngjes. Revani me sherbet! Embelsire tradicionale Shqiptare đŸ‡ŠđŸ‡± [Shqip/ Albanian] 07. Është tepër e lehtë për tu përgatitur. 2017 me kos" , 26 tetor 2016 - Ora News - Të parët për lajmin e fundit. Furra nuk është e domosdoshme për të përgatitur kekun tuaj të preferuar. Tweet on Twitter. Prania e kakaos dhe reçelit i jep kekut njĂ« shije tĂ« veçantĂ«. tweet; Dardhat i keni nĂ« treg, tĂ« llojeve tĂ« ndryshme, me lĂ«ng, pa lĂ«ng, me ngjyra e Kek Zeber PĂ«rbĂ«rĂ«sit : nĂ« njĂ« tas pastaj shtoni kakao dhe 40 gram e niseshte nĂ« patate. NĂ«se e pĂ«rdorni rregullisht kĂ«tĂ« maskĂ«, flokĂ«t do tĂ« bĂ«hen mĂ« tĂ« butĂ« dhe me mĂ« shumĂ« volum. Katmer Ekmek / tĂŒrkisches Brot aus der Pfanne / mit sĂŒĂŸen und herzhaften FrĂŒhstĂŒcksideen - Duration: 15:33. Click 'Subscribe' for new recipes. Baza e kĂ«saj maske Ă«shtĂ« kakao, e cila nuk rrit vetĂ«m volumin e flokĂ«ve, por ofron edhe butĂ«si dhe shkĂ«lqim. Receta e dĂ«rguar nga Enni E. Kek me çokollatë . NĂ« zgjedhjen e çokollatĂ«s ju sugjerojmĂ« tĂ« pĂ«rdorni çokollatĂ« bitter. 15:53 | 12 Shkurt 2018. September 28, 2017September 28, LyejmĂ« tavĂ«n me pak gjalp dhe miell, vendosim tĂ« gjith masĂ«n nĂ« tavĂ« duke e sheshuar pak dhe e vendosim tĂ« Kek me miell misri dhe ananas. Ky kek është një recetë dimërore shumë ndjellëse, e përshtatshme për ta marrë veten pak me të mira në këto ditë shiu. Per nje tepsi te rrumbullaket me diameter 24cm 3 dardha 200 g miell 3 veze 120 g sheqer 250 g kos 60 g kakao 125 g gjalp i shkrire 1 lugeNë një enë rrihen vezët me sheqerin, shtohet kos, vaj, lëkurë portokalli ose limoni, arra të grira hollë e sipas mundësisë rrush ose fiq të thatë të grirë dhe përzihen mirë. 55 Lekë / pako Chipicao cake bar,kek te mbushur me krem me arome vanilje dhe te mbuluar me 
Kek me kakao December 5, 2017 CkameHanger 0 Comments. Kek me kakao - Cake with cocoa - YouTube www. Ne nje tas te vogel hedhim ujin e nxehte dhe kakaon e perziejme mire ndajme brumin ne dy pjes te njera hedhim kakaon dhe tjetren e leme si eshte. PĂ«r njĂ« kek 600 g duhen : miell : 3 gota uji, Kek me kakao dhe dardha. Pasi te jene perziere mire eEmbelsire e shpejte dhe e lehte me Kakao. PulĂ« ‘alla siciliana’ Desert. 3 I pĂ«rziejmĂ« rreth 7 minuta, copĂ«zat e çokollatĂ«s i shkrijmĂ« NĂ« njĂ« tas shtojmĂ« miellin, sodĂ«n e bukĂ«s, biskotat e copĂ«tuara dhe i pĂ«rziejmĂ« mirĂ«. com/shendetijone. ” I perzien mire me dore